Gerontoloji

Apartman Yönetimi İzmir

Published: in Uncategorized, , , , , , by .

Bu muhtelitşık kalıp ve yoğunluktan doğan çok katlı binalar, tıknaz konutların üzerine insanoğluın eskisi derece haberleşme ortamında olmamalarını sağlayan sosyalleşme problemleri de bir araya erişince yaşanan bu kargaşa ortamının düzene girmesi bâtınin binalarda bir apartman yönetimi oluşturma durumu zorunluluk haline geldi. Apartman sakinlerinden oluşturulabilen bu apartman yönetimi gereklilik olduğundan bu idare ile birlikte apartman bâtınin bir menajer seçiliyor.

Apartman yönetimi kimlerden oluşur ve görevleri nelerdir?
Apartman yönetimi bâtınin ilk olarak yöneticinin seçilmesi gerekir. Intihap yaparken apartman yönetimi kimlerden oluşur sorusunun cevabını öğrenmek ve buna rabıtlı ertelenmek önemlidir. Apartman yöneticisi oylar ile seçilir ve seçildikten sonrasında bazı görevleri vardır. Bu görevler;

· Apartman sakinleri tarafından varsa soy sahibi ve kat sahipleri tarafından belirlenen kararları adına getirir,

· Apartmanın korunması, bakımı, tamirı ve tedbirleri üzerine bütün yetkilere sahiptir.

· Genel idare medarımaişetleri, ismet ve bakım medarımaişetleri, asansör, kalorifer, yalıtım, asayiş ve sigorta medarımaişetlerinden sorumludur.

· Genel olarak bütün bakım, tamir, ismet ve öteki giderler bâtınin apartman sakinlerinden belirlenen tarihlerde aidat alarak apartman ihtiyaç ve giderleri bâtınin maddi dayak alır.

· Kamu gelir ve giderleri defterde tutar ve aldığı aidatların makbuzunu keser.

Apartman sakinleri tarafından bir apartman yöneticisi atanamaz ise bu durumda devreye Meraklı Apartman Yöneticisi girer.

Meraklı Apartman Yöneticiliği Nedir?
Toplanmış dirim alanlarının artması ile bazı iş kolları ortaya çıkmaktadır. Meraklı Apartman Yöneticiliği de bu iş kollarından biridir.

Son yıllarda iş gücü ve insanoğluın giderek yarışırken kendi medarımaişetleri haricinde özge bir medarımaişete vakit ayıramamalarının heybetli bir dava olması yüzeyünden apartmanda yaşayan kişilerin ekseriya bu tür yöneticilik medarımaişetleriyle ilgilenecek vakitlerinin olmaması yalnız zorunlu olan bu durumu yapmaları ekseriya apartman yaşantısında sorunlara ezgi açıyor. Bu problemleri dışarıdan meraklı kişilerin düzenlemesi herkesi bu anlamda hümayun eden bir durumdur. Tabaka maliklerinin bu süreci basit bir şekilde çözmek istemeleri üzerine bu alanda mütehassıs kişilerden dayak alıyorlar.

Apartman yönetimini dışarıdan tarafsız ve mütehassıs eşhas tarafından örgülmasının apartman sakinleri arasındaki ortaya çıkabilecek bazı sorunları ortadan kaldırıyor. Daha kararlı, otoriter ve eksiksiz bir şekilde idare sağlamlanmış oluyor. Bu meraklı apartman yöneticiliği üzerine sertifika programları bulunmaktadır. Terbiye alınan bu yöneticilik sistemi iş istidamı açısından da heybetli bir ögönen taşımaktadır.

izmir apartman yönetimi
İzmir apartman Yönetim firmaları
İzmir Bina Yönetim firmaları
İzmir Site Yönetim firmaları
izmir apartman yönetimi şirketleri
izmir apartman Yöneticiliği
izmir Bina Yöneticiliği
izmir Site Yöneticiliği
Profesyonel Apartman yöneticiliği İzmir
Profesyonel Apartman yöneticiliği ücretleri
Apartman Yönetimi firmaları Fiyatları izmir
İzmir Apartman yöneticiliği Fiyatları
İzmir Dışarıdan yönetici ücretleri
Kurumsal Site yönetimi İzmir
Profesyonel Site Yönetimi İzmir

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi satın al Seo Fiyatları https://cilingirler.name.tr/ https://balikcilik.name.tr/ https://basketbolhareketleri.name.tr/ https://motosikletfiyatlari.name.tr/ https://giyimsektoru.name.tr/ Puro Fiyatları
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al