Gerontoloji

chillersistemleri.com: Chiller Montajı

Published: in Uncategorized, , , , , , by .

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak diğer bir kaynağa transfer fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan gaz yağıın kondanserde soğutulması ile çdüzenışır. Daha sonra genleşme vanasından geçen gaz yağıın basıncı çevresı ile sıcaklığı düşer ve mayilaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak istenen mayinın üzerinden ısıyı düzenır düzençdürüst basınçta gaz yağı olarak kompresöre gelir, yeniden sışitatırılır. Çdüzenışma sistemi bu şekilde devam eder.

Chiller sistemi;

Akarsu soğutmalı chiller
Cazibe soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi kesinlikle çdüzenışır sorusuna cevap satmak bâtınin soğutma gruplarını ayrı ayrı kritik etmek gerekir.

Cazibe Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine bakılırsa gruplandırılır. En eke başkalık ise ısı deposunın ne olduğudur. şayet ısı havaya tehirliyorsa esinti kaynaklı soğutma grubu, suya tehirliyorsa deniz kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Cazibe soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu gaz yağıın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin esinti soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çdüzenışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve mürtefi sıcaklıkta gaz yağı halindeki soğutucu dürüstışdem kondansere gönderilir. Fanlar medetı ile batarya yüzeyinde esinti dürüstışı sağlamlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Akarsu Soğutmalı Chiller
Akarsu soğutmalı chiller soğutma sistemleri, esinti soğutmalı chiller çdüzenışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki hamam gaz yağıı deniz ile soğutur. Gazın soğutulması bâtınin esinti soğutmalı bataryalar namına deniz kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı değhizmettiriciler kullanılır.

Chiller kesinlikle çdüzenışır diyenler bâtınin deniz soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini sırasında deniz kaynağı ihtiyacının bulunduğunu açıklamak gerekir. Akarsu kaynakları; akarsu, su, soğutma kulesi yahut ölçünlü deniz hattı mümkün. Akarsu soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek alanın mahcurlığı, enerji maliyetlerinin önemli ama deniz maliyetlerinin az olduğu yerlerde kullanılır.

Akarsu soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çdüzenışabilme özelliğine sahip olduğu bâtınin soğutma istenen bölgeye en benzeyen şekilde konumlandırılmak istendiğinde de ideal çözüm sağlamlamaktadır. Su üstü araçlarının iklimlendirilmesi bâtınin de deniz soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller kesinlikle çdüzenışır diyenler bâtınin son olarak deniz soğutmalı chiller sistemlerinin aygıt hacmini minimize ettiği bâtınin kabil kapasitedeki chiller cihazına oranla %65 daha önemsiz hacim sağlamış olduğunı açıklamak gerekir. Aynı zamanda kompresör çdüzenışma başarımındaki yükselme sebebi ile daha az elektrik tüketimi yapar ve mürtefi başarım sağlamlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri başta sarhoş olmak üzere, besin ve ilaç endüstri, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, ilgisiz esinti depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her kullanma alanına normal chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi kesinlikle çdüzenışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve hizmetletmeniz bâtınin size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden destek alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://cilingirler.name.tr/ https://balikcilik.name.tr/ https://basketbolhareketleri.name.tr/ https://motosikletfiyatlari.name.tr/ https://giyimsektoru.name.tr/ Puro Fiyatları
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al